Lawenda – rewelacyjna roślina

Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Obecnie jej uprawy napotkać można w niemalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła ogromną popularność jako flora lecznicza. W których sytuacjach można skorzystać ze wsparcia lawendy? Jakie czynniki sprawiły, iż lawenda stała się tak popularna na całym świecie?

Lawenda to przede wszystkim oszałamiające kwiaty, będące źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?

Kwiaty na urodziny
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, i ci, którym życie utrudniają przykre kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach skórnych.

Warto też pamiętać, iż lawenda może się rewelacyjnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są znakomitym dodatkiem do potraw z mięs, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można również dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *