Makijaż – nieco istotnych podpowiedzi

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieodgadniony obszar  i sądzisz, że nigdy nie nauczysz się go odpowiednio robić? Miast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy mistrza. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, kiedy już opanujesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daj sobie wszelako nieco czasu na te ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny zarys i generalny wygląd. Jeśli uda ci się właściwie pomalować brwi, obrys twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim zabierzesz się za nabywanie i próbowanie owych wszystkich wyrobów, powinnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru nadejdzie jeszcze czas, a początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest zaś tak wiele. Ciężko powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, jaka technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie dużo fajniejszy wynik osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Kolor

Jednym z poważniejszych błędów jeżeli chodzi o makijaż jest stosowanie podkładu o niedopasowanej do cery barwie. Zamierzając uzyskać jak najbardziej naturalny rezultat, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po produkt, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednak rozpoczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie przedtem sprawdźmy jego kolor. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Przeważnie jest ich kilka lub kilkanaście do wyboru, zatem każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednak już musimy to zrobić, bowiem udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej mają one żółtą tonację. Znakomicie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy dużo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Wim Hof

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *